НАЗВА РОБОТИ: охоронний пристрій з оповіщенням по каналу стільникового зв’язку «GSM- сигналізація»
Розділ: Радіоелектроніка
АВТОР: ДАРІЄНКО ЗАХАР
учень 7 класу
гурток Юних конструкторів приладів радіоелектроніки
СЮТ м. Котовськ
КЕРІВНИК РОБОТИ Калашніков Б.В., керівник гуртка
ОПИС РОБОТИ: Пристрій «GSM - сигналізація» представляє з себе приставку до мобільного телефону, який з’єднаний з мобільним телефоном за допомогою кабелю, по якому відбувається керування телефоном(1). До плати пристрою підключені охоронний і пожежний датчики.
В якості датчиків можуть виступати різноманітні пристрої - від простих контактних датчиків, до складних (наприклад, датчики руху).
У випадку виникнення події (проникнення або пожежа) на охороняємому об’єкті, датчики подають сигнал пристрою, який в свою чергу активує стільниковий телефон (1), який входить до складу охоронної системи та спонукає його зв’язатися з телефоном власника. В результаті, власник отримує на свій телефон сигнальний дзвінок про подію, що виникла та має можливість вжити необхідні заходи.
Конструкція:
- Панель, на якій змонтовано:
- плата охоронного пристрою «GSM - сигналізація» - Телефон LG 2050 (б/в)
- пожежний датчик
- Контактний датчик СМК - 2
- Дріт для підключення до мережі 220 В.
- Трансформатор живлення 220/16 В.
Схема складається:
- мережевий блок живлення, зібраний на трансформаторі Т1 220/8 В, мостовому випрямлячі на діодах VD5, VD6, VD7 VD8 типу IN4148, згладжуючому конденсаторі С6 1000мк/16 В і стабілізаторі напруги DА1 типу 78L05.
Індикатором наявності вихідної напруги стабілізатора служить світлодіод НL2 Ця напруга надходить на стільниковий телефон і забезпечує постійну підзарядку його акумулятора Струм зарядження обмежений резистором R7 і має значення близько 70 мА.
На мікросхемі DD1 типу 561ЛН2 і транзисторі VТ1 типу КТ 342 (замість менш потужного КТ 315) зібраний охоронний пристрій, який контролює стан датчика SА1 і керує стільниковим телефоном
Прилад живиться від акумулятора стільникового телефону, що забезпечує його роботу протягом еякого часу і при відсутності мережевої напруги.
Мікросхеми серії 561ЛН2(замість дорогої мікросхеми HEF4049) за паспортними даними працездатні при напрузі живлення від 3 В, тому напруги акумулятора стільникового телефону (3,7 В) цілком достатньо для нормальної роботи пристрою.
Робота приладу.
При включенні режиму охорони напруга надходить, на мікросхему DD1 і вмикається світлодіод НL1, сигналізуючи про запуск цього режиму.
Протягом перших 20 секунд генератор імпульсів, зібраний на елементах DD1.4, DD1.5 заблокований низьким рівнем, що надходять на вхід елемента DD1.4 з конденсатора СЗ через діод VD2 Цього часу цілком достатньо, щоб покинути об'єкт, що охороняється.
Після закінчення цього тимчасового інтервалу конденсатор СЗ зарядиться через резистор R4 і прилад перейде в режим чергування, в якому він буде знаходитися до тих пір, поки контакти датчика охорони SА1 не опиняться розімкнутими хоча б на нетривалий час.
Тоді низький рівень на вході елемента DD1.1 зміниться високим, на його виході встановиться низький рівень і відбудеться запуск одновібратора на елементах DD1.2, DD1.З. На виході елемента DD12 формується імпульс тривалістю близько 15 сек. (тривалість визначається постійної часу ланцюга R3С2) і починається зарядка конденсатора С1 через резистор R2.
Поки він не зарядився (приблизно 7 сек.) можна відключити живлення вимикачем SА2 і тоді сигнал тривоги передаватися не буде.
Коли конденсатор С1 зарядиться, діод VD3 виявиться закритим і генератор на елементах
DD1.4, DD1.5 почне працювати.
Вихідні імпульси генератора частотою 1 Гц, надходять на базу транзистора VТ1 і відкривають його.
Контакти кнопки виклику мобільного телефону будуть кілька разів замкнуті, і він пошле виклик на номер останнього записаного абонента в списку дзвінків.
Щоб цим номером не виявився номер абонента, який випадково попередньо подзвонив на даний телефон, необхідно заблокувати всі вхідні дзвінки.
Немає коментарів:
Дописати коментар